Dymorfizm płciowy:Płeć trudna do odróżnienia. W trakcie tarła u samca pojawia się wysypka na pokrywach skrzelowych.
Opis: Karasie ozdobne są ruchliwymi oraz towarzyskimi rybkami. Karasie są hodowane zarówno w sadzawkach i oczkach wodnych jak i w akwariach. W temperaturze 9 °C zapadają w sen zimowy. Odmiany ozdobne, weloniaste itp. są bardziej wrażliwe na temperatury i nie można ich hodować w oczkach wodnych. Karasie ozdobne wyhodowano w wielu odmianach barwnych oraz anatomicznych. Najbardziej popularne to Welon, Kometa, Nimfa, teleskop, Pyzatek, Niebowid, Lwia Główka. Karasie najchętniej spędzają czas w środkowej i dennej części akwarium.
Akwarium:
Minimalna pojemność: od 112 l
Temperatura: 16-24°C
Ph: 6–7.5 Ph
Twardość wody: 5-20°dGH
Jak urządzić akwarium:Akwarium w których hodowane są Karasie Ozdobne potrzebuje bardzo wydajnej filtracji z dużym złożem biologicznym. Dodatkowo niezbędne będą cotygodniowe podmiany wody min 25%. Akwarium powinno być porośnięte roślinami o wytrzymałych liściach oraz solidnie przytwierdzonych do podłoża. Złote Rybki często przekopują dno, dlatego najlepszym wyborem będzie żwirowe podłoże. Światło w akwarium należy stłumić roślinami pływającymi. Karasi Ozdobnych oraz żadnych odmian tego gatunku NIE MOŻNA HODOWAĆ W KULI.
Obsada:Najlepiej nadają się do akwarium gatunkowego, jednak nie wykazują agresji wobec współtowarzyszy. Przy wyborze obsady należy zwrócić uwagę na rozmiar rybek aby nie zostały potraktowane jako obiad.
Pokarm: Przyjmują prawie każdy pokarm mrożony, żywy, suchy.
Rozmnażanie:
Rozmnażanie tych ryb w warunkach domowych jest właściwie niemożliwe. Karasie ozdobne są rozmnażane na dużych fermach przy zastosowaniu odpowiednich hormonów. W okresie tarła u samców pojawia się charakterystyczna wysypka na pokrywach skrzelowych. Karasie mogą przystąpić do tarła po chwilowym ochłodzeniu wody, przy obfitym karmieniu wysokogatunkowymi pokarmami, mrożonymi lub żywymi. Karasie składają ikrę w gęstwinie roślin, zwyczaj tuż przy dnie.
Komentarze
Prześlij komentarz